“Super om te zien wat het orkest met het concert van Mahler en de kinderen heeft neergezet. De opbouw was zeer goed gedaan, zelfs op het einde van het concert waren de kinderen geboeid! Heel indrukwekkend. De verteller kon de kinderen heel goed boeien en zijn rol hierin vonden we uitstekend”, aldus een enthousiaste leerkracht over Concert voor Rafiq.
Wegens groot succes programmeren we ook dit schooljaar een interactief concert met groep 5, 6, 7 en 8. Alles wat normaal niet gebruikelijk is tijdens een klassiek concert mag nu juist wel! Zingen, dansen, een regenkoor maken, drummen op je lichaam… Sterker nog: al deze actie wordt juist voorgeschreven! We zijn heel blij dat we na lange tijd het ‘Concert voor Rafiq’ nogmaals kunnen spelen!
Samen met het orkest, dirigent Arjan Tien en verteller Eric Robillard zingen de leerlingen het ontroerende en spannende verhaal over de elfjarige Rafiq, die alleen als vluchteling in Nederland komt. Leerlingen bereiden het concert in de klas voor met behulp van een lespakket. In juni komen alle leerlingen naar het theater voor een onvergetelijke ervaring!
Dit cultuurmenu project bestaat uit een voorbereidende lessenserie van 4 lessen en een herhalingsles met liedjes inclusief karaokeversie en instructiefilm waarop alle bewegingen stap voor stap worden voorgedaan. En een interactieve voorstelling op dinsdag 15 juni 2021 om 09.30 uur in Theater Orpheus.
Voorbereidende lessenreeks kunt u hier downloaden (is nog in behandeling).
Kerndoelen
8, 9, 34, 54, 55 en 58
Leren zingen en muziek maken met heel je lichaam, succeservaring, samenwerken, sociale vaardigheden, zelfexpressie en gebaren. Actief, receptief en reflectief, visueel, niet-talig en veel verschillende invalshoeken.